Friday, February 26, 2016

Keskkriminaalpolitsei karjäärimessil


Sel aastal esindab Politsei- ja Piirivalveametit (PPA) Tallinna Tehnikaülikooli aulas ja tudengimajas toimuval karjäärimessil "Võti tulevikku" keskkriminaalpolitsei.

PPA-s töötab lisaks vormi kandvatele politseinikele tänaval ja piirivalvuritele piiril veel suur hulk inimesi, kelle töö nii palju väljapoole ei paista ja kes vormi ei kanna. Need inimesed on uurijad. Kuigi uurija töö päriselus erineb oluliselt teleris nähtud detektiivifilmidest, on see sisuliselt vähemalt sama huvitav ja nõudlik, sest uurijate ülesandeks on mitte ainult kuritegusid lahendada, vaid olla nende kordasaatjatest ka sammu võrra nutikam, kiirem ja parem. Üks suur majatäis uurijaid leidub Tallinnas paiknevas Keskkriminaalpolitseis (KKP).

Korruptsioon, küberkuriteod, organiseeritud kuritegevus ja majanduskuriteod on need, mille avastamise, uurimise ja kohtusse saatmisega KKP tegeleb. Samuti toimetab KKP juures rahapesu andmebüroo, mis suurtel rahavooludel pilku peal hoiab, ja avalikkusele kõige rohkem on tuntud eriüksus K-komando, mis on Eesti parimate musklite ja varustusega abiks mitte ainult uurijatele. Võib öelda, et KKP on koduks kõige põnevamale ja samas ka nõudlikumale osale politseitööst.

Kuid lisaks kuriteo avastamisele tuleb kurjategijad ka vaeseks uurida ning tagada, et kuritegu ennast ära ei tasuks. Sellega tegeleb KKP kriminaaltulu tuvastamise büroo, mis võtab ära kümneid miljoneid eurosid kurjategijate vara igal aastal.

Kui sa tahad teada, mida kujutab endast uurimine ja kuidas käib vaeseks uurimine, tule astu messipäeval, teisel märtsil, PPA boksist läbi.

Seal ootavad sind keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas, küberkuritegude büroo juht Oskar Gross ja majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik, kes hea meelega KKP ja uurijate töö kohta käivatele küsimustele vastavad. Samuti on kohal Tiia ja Mai-Liis personalibüroost, kes selgitavad, kuidas Politsei- ja Piirivalveametisse tööle vöiks saada.

Esimesel märtsil toimuval seminaril teeb aga ettekande sel aastal KKP-s tööd alustanud küberkuritegude büroo juht Oskar, kes otsibki just praegu oma meeskonda andekaid ja laialdaste IT-alaste teadmistega inimesi, vaata meie töökuulutusi.

No comments:

Post a Comment