Tuesday, December 3, 2013

Noortel on suur huvi politsei ja piirivalve elukutsete vastu

Möödunud reedel ja laupäeval lookles Tallinna messikeskuse peaustel järjekord, kui noored ootasid sissepääsu infomessile Teeviit, kus teiste seas tutvustas oma tegevusi ka Sisekaitseakadeemia.

Tänavusel Teeviida infomessil olid esindatud enam kui sada organisatsiooni - ülikoolid, kutsekoolid, õppekeskused, rahvusvahelised organisatsioonid, mitmed riigiasutused ja ettevõtted, sealhulgas ka Sisekaitseakadeemia koos ametite esindajatega.

Sisekaitseakadeemia on Teeviida messil osalenud aastaid ja alati on neil abiks ka PPA töötajad. Kes veel oskab noortele paremini meie tööst rääkida, kui seda igapäevaselt tegev ametnik. Sel korral olid messil väljas tuliuue boksiga, kus esindatud kõik neli kolledžit - politsei- ja piirivalvekolledž, justiitskolledž, päästekolledž ja finantskolledž. Huvi suurendamiseks oleme alati eksponeerinud ka oma tehnikat ning sel aastal oli messikeskuses väljas piirivalve ATV ja dokumendikontrolli buss. Palju elevust tekitasid ka kriminalistide erinevad tööriistad.

SKA messiboks oli pidevalt noori inimesi täis ning piirivalvurid ja politseikadetid puistati küsimustega üle nii nende töö kui ka Sisekaitseakadeemia sissepääsutingimuste kohta. Samuti uuriti, kas varasemalt saadud liiklustrahv näiteks mopeediga kihutamise eest takistab akadeemiasse kandideerimist. Politseikadetid jagasid oma kogemusi õpingutest ja vastuvõtutingimustest.

Piirivalvuritest olid esimesel messipäeval kohal Raili Leissar ja Anu-Signe Parviainen, kes igapäevaselt töötavad Tallinna lennujaamas. Nad selgitasid noortele, kuidas tuvastada reisija identiteeti. Eriti palju huvi pakkusid messikülastajatele võltsitud passi tuvastamine ning nägude tuvastamise mäng, kus pidi ära arvama, kas fotod on tehtud ühest ja samast isikust või erinevatest inimestest. Piirivalvuri töö kohta oli Railil ja Anu-Signel ainult head öelda. Töö on mitte ainult muutuv ja huvitav, vaid ka rahvusvaheline. Oluline on ka see missioonitunne ja tahtmine oma riigi jaoks midagi head teha.


Kõige atraktiivsemad olid külastajatele aga Muraste politsei- ja piirivalvekolledži politseikoerad, kes esinesid koos koerajuhtidega messihalli pealaval. Narkokoer leidis reisikotti peidetud narkootilise aine üles paari sekundiga. Samuti tuvastas ta peaaegu kohe tüdruku, kelle saapa sisse oli koerajuht varem peitnud väikese kilekoti keelatud ainega. Teine koer on treenitud kurjategijaid kinni püüdma. Publiku seast vabatahtlikult katsejäneseks lavale tulnud noormees pani paksu kombinesooni selga ja suukorvist vabastatud koer lasti lahti. Koer väänas mehe maha ilma suurema vaevata. Noore mehe silmadest peegeldus hirmu isegi siis, kui koer oli juba maha rahustatud ja lamas jälle suukorvistatult oma koerajuhi kõrval.


Päivi Tirkkonen
Politsei- ja Piirivalveamet
kommunikatsioonibüroo

No comments:

Post a Comment