Thursday, April 25, 2013

Ida-Harju noorsoopolitseinik tõi lavale liiklusteemalise lastetüki

Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna noorsoopolitseinik Maige Ojavee tegi teoks oma ammuse unistuse ning tõi lavale koolieelikutele mõeldud õpetliku liiklusteemalise etenduse.
Juba 70ndate lõpust harrastusteatri „Kehra Nukk" liikmena tegutsenud Maige Ojavee sai innustust etenduse valmistamiseks headelt koostööpartnerititelt nii Maanteeametist kui ka harrastusteatrist ning Kirill Teiteri raamatust „Kati ja Jeti liiklusraamat lumeinimesele." Harrastusteatri kolleegi Margit Aasmaa kaasabil sai mullu valmis etenduse projekt, mille rahastamisele pani oma õla alla Kultuurkapital, tänu millele, valmisid tüki nimitegelased Kati ja Jeti nukud ning kunstnik Virgylia Soosaare pealehakkamise tulemusel lavastuse dekoratsioonid. Etendus valmis koostöös Eve-Mai Valdnaga Maanteeametist. Viimane on ka projekti sponsor.

Liikluskasvatuslikud etendused on mängukavas alates 16. aprillist, kokku 22 piirkonna lasteaia vanemas rühmas. Etenduses tutvustab tegelane Kati Jetile linna ning selle käigus saavad muu hulgas selgeks mõisted foor, ülekäigurada, sõidutee, kõnnitee ja õueala.

Etenduses lööb kaasa ka Maige ise, kes kannab politseivormi ning näitab lastele, et politseinik on tore ja meeldiv sõber, kelle poole võib alati oma murega pöörduda.

No comments:

Post a Comment